چند رباعی و ...

این روزها بیشتر تو حال و هوای رباعی ام.چند تایشان را شما هم بخوانید:

1
وقتی که نسیم آمد آهو آمد
آهوی رمیده بر لب جو آمد

آهوی رمیده هیئت شعر گرفت
از متن هجاهای فراسو آمد

2

رازی ست ـ اگر چه شاعران می دانند ـ
تنها کلمات جاودان می مانند

تنها کلمات کشتی دنیا را
تا ساحل بی کرانه ها می رانند

3

دیری ست که از پرندگان می گویم
از صبح نخستین جهان می گویم

بی تاب مرور صفحاتی آبی
شرح کلمات آسمان می گویم

4

دیری ست مرا رفیق پنداشته اند
یک لحظه به حال خویش نگذاشته اند

من با کلمات زندگی خواهم کرد
زیرا کلمات دوستم داشته اند

1384


دیگر انکه شکایات از عدم صدور مجوز چاپ کتاب این روزها فراوان است امری که قابل پیش بینی بود و باید به حال ادبیات مستقل این مرز و بوم تاسف خورد.حلقه ها کوچک و کوچک تر می شود و هر کس به پستوی ذهنی خویش پناه می برد.بی گمان رشد و تعالی هر جامعه ای با میزان و تنوع تولیدات فرهنگی از هر نوع گرایش و سلیقة فکری بستگی مستقیم دارد و امیدوارم شرایط فعلی مخالف این رشد و تعالی نباشد.اگر ما نخواهیم سخن هم وطن خویش را بشنویم از دیگران چه انتظاری ست که سخن ما را بشنوند؟مسأله این است.

/ 30 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
submerged population

از اين ۱۴ ساله ها که مثلن بزرگ شدن : زمستون سه ماه طول می کشه تا سرما بخوره . بعد می ره بخوابه . عرق کنه . خوب شه . اگه اين دفعه آنفولانزای مرغی گرفته باشه . اگه دکترا نتونن براش کاری بکنن . اگه خدا بخواد ديگه بسشه . بعد دیگه لازم نیست بخوابه . عرق کنه . خوب شه . اون وقت کاربری بهار و تابستون و پاییز رو عوض می کنن . پیشنهاد می کنم سه تا گور دسته جمعی . لتعارفوا .

سيد مهدی موسوی

وبلاگ غزل پست مدرن رسيدن يك سال تكراري و مسخره ديگر ، يك سال سرشار از غم و ابتذال و دروغ ، يك سال ديگر هيچ و هيچ و هيچ را مي خواست به تو و همه دوستان وبلاگ نويس تبريك و تسليت بگويد اما ديد وقتي از بالا به اين همه خالي نگاه كني مورچه اي هستي كه بايد جدا از گذشته و آينده بچسبي به حال و لبخند بزني به جنازه اي كه گاهي خوابهاي قشنگي مي بيند پس همين دقيقه بر تو مبارك باد و ديوانه وار از زندگي لذت ببر... وحشيانه! عقل عذابت نمي دهد؟!!!!!!! به اميد لحظه هاي خوبي كه در اين لحظه داري و مگر آينده چيزي جز وقوع حال در زماني ديگر است؟!!!!

نادمی

محمود جان سلام . از اين که دير رسيدم شرمنده ام :کامپيوترم پوکيده ، و هکذا موبايلم .به هر حال خجسته بادت اين روز و همه روز...

م ر ت

جناب سنجری عزيز سلام!اميدوارم در سال جديد همچنان زندگی مسالمت آميزی با کلمات داشته باشيد و واژه ها نيز مثل ما پيوسته دوستتان داشته باشند.

سيد مهدي موسوي

با متني تحت عنوان « شش شخصيت در جستجوي مؤلف » و خبر چاپ كتاب جديدم به روزم و منتظر نظرات شما... حتما سر بزنيد!

حسین شکر بیگی

دیری ست که از پرندگان می گویم از صبح نخستین جهان می گویم بی تاب مرور صفحاتی آبی شرح کلمات آسمان می گویم شاد باشی

نجوا کاشانی

سلام ، سال نو بر شما مبارک ، هميشه ي زندگيتان سرسبز و بهاري...(( در گلستان دميده نور بهار / چشم گل را به اين ديار بيار )) به اميد ديدار

بنيامين ديلم کتولی

سلام...زیبا بود به روز می کنید به ما اطلاع بدهید....با یک شعر جدید چشم براهم...ممنون